Danska – Anglija: manj kot 2,5 gola na tekmi

20 junija, 2024
22 Pogledi

Naša napoved: Danska – Anglija: manj kot 2,5 gola na tekmi

20.06.2024 18:00

Waldstadion v Frankfurtu bo priča ponovitvi polfinala zadnjega Eura, ki ga je Anglija po drami z 2:1 po podaljšku dobila doma na Wembleyju.

Tudi branilci srebrnih medalj so na letošnji turnir vstopili zmagovito, saj so z 1:0 premagali Srbijo, vendar njihova predstava še zdaleč ni bila idealna. Uvodni pritisk so izkoristili z golom Bellinghama, ki sicer ni izstopal. Foden, ki v reprezentanci igra na levi strani, ni izkoristil svojega ofenzivnega potenciala. Na desni strani ima svojega zanesenjaka Saka. Z izjemo ene zapravljene priložnosti kapetan Kane ni uspel doseči zadetka.

Albion je drugi polčas končal zaskrbljen zaradi rezultata, vendar Srbov ni spustil v nobeno resnejšo priložnost in dosegel peti čisti zadetek na tekmah skupinskega dela Eura. Zadnji poraz v tej fazi turnirja so doživeli pred dvajsetimi leti proti Franciji.

Tudi Danska je bila na dosegu roke pri zmagi z 1:0, le da je po preobratu upočasnila in Slovenci so jo v 77. minuti kaznovali. V Hamletovi državi je po remiju z 1:1 zavladalo razočaranje, saj so tri točke s tekme proti outsiderju štele.

Toda tekma je imela za Dance tudi nekaj pozitivnih stvari. Natanko 1100 dni po srčnem infarktu na domačem Euru se je na prvenstvo vrnil Christian Eriksen in takoj dosegel zadetek. Krilni igralec Manchester Uniteda je eden od enajstih nogometašev, ki kopljejo v Angliji, zato odlično pozna nasprotnike.

Na kaj staviti:

Na treh od zadnjih štirih tekem med obema ekipama je padel le en gol (1:0, 0:0, 0:1), preostale tri pa so bile odločene v podaljšku. Rezultati uvodnega kroga nakazujejo, da bosta največ dva gola. Kvote so praktično enake kot za zmago Anglije.