Dortmund – Heidenheim: Handicap Dortmund -1,5

11 septembra, 2024
6 Pogledi

Naš namig: Dortmund – Heidenheim: Handicap Dortmund -1,5

13.09.2024 20:30

Borussia Dortmund in Heidenheim na začetku sezone ostajata neporažena. Medtem ko je BVB pred reprezentančnim premorom remiziral v Bremnu, pa stoodstotni gostje držijo vodstvo 1. Bundeslige.

Dortmund je imel na Weserstadionu več od igre, vendar mu ni uspelo doseči želenega gola in se je moral zadovoljiti s točko po remiju 0:0. Novega vodjo Nurija Sahina lahko tolaži dejstvo, da Vestfalci v prvih dveh krogih niso prejeli zadetka, kar jim ni uspelo vse od sezone 2017/18, ko so v uvodnih petih ligaških nastopih ohranili čisti karton. BVB bo želel nadgraditi prejšnjo zmago z 2:0 nad Eintrachtom iz Frankfurta na domačem igrišču, skupno so na Signal Iduna Parku zadeli že trikrat zapored.

Nazadnje je Heidenheim po dveh golih v obeh polčasih zmagal s 4:0 proti Augsburgu in potrdil odličen začetek sezone, saj je dominiral na vseh petih tekmovalnih tekmah! Pred varovanci trenerja Franka Schmidta je zdaj zelo zahtevno obdobje, saj so se poleg domačega tekmovanja uvrstili tudi v konferenčno ligo. Klub iz Baden-Württemberga je tri od petih zmag v sezoni zabeležil na igrišču nasprotnika in v Dortmund potuje z zavedanjem, da ni izgubil že petih zaporednih ligaških tekem v gosteh (2-3-0).

Na kaj staviti:

Pred letom dni je v Vestfaliji gostujoča ekipa po četrt ure igre zaostajala za dva gola, vendar se ni predala in po zaslugi dveh golov v zadnjih 30 minutah domov odnesla točko za neodločen izid 2:2. Dortmund pa je tokrat izpolnil vlogo favorita in zmagal.