Hr.Králové – Ml.Boleslav: dvojna priložnost 0:0

4 avgusta, 2024
11 Pogledi

Naš nasvet: Hr.Králové – Ml.Boleslav: dvojna priložnost 0:0

04.08.2024 17:00

Medtem ko je Baník po četrtkovem pokalnem repasažu v Armeniji dobil dodaten prosti dan v Ligi LFA, pa Mlada Boleslav ni imela te sreče in bo po četrtkovi tekmi v Litvi morala v nedeljo igrati v Hradcu Králové. Prav zmaga na povratni tekmi je Srednjeborcem zagotovila jubilejno deseto sezono v evropskih pokalih.

Boleslav je brez večjih težav vstopil v konferenčno ligo, saj je dvakrat s čistim računom premagal Transinvest (2:0, 1:0 doma) in se bo v tretjem krogu pomeril z izraelsko Be’er Shevo. Holoubkova ekipa je še tretjič zapored ohranila ničlo in se po kolapsu z dvema izključenima igralcema v Jabloncu (0:2) takoj pobrala.

Vprašanje pa je, kaj bo četrtkova tekma na težki umetni travi v Vilni naredila z ekipo, predvsem s potovanji. Boleslavska zasedba ni tako kakovostno široka kot Sparta, Slavia ali Plzen.

Hradec za zdaj ostaja za pričakovanji, po spomladanskem zagonu so se Votroci zataknili, igra pa ni dobra. Z maksimalno pomočjo sreče so doma z golom stoperja Spáčila v zadnji minuti premagali Teplice z 1:0 in nato v Plznu izgubili le z 0:1, a jim ni uspelo znova prepričati. V ekipi zaradi zdravstvenih razlogov manjkajo izkušeni igralci Krejči, Vlkanova in Pilař, ki bi morali narediti razliko v napadu. V trenutni situaciji je igra Hradeckega topa, brez iskrice.

Na kaj staviti:

Težaven dvoboj. Hradec je iz forme, gostje pa imajo za seboj četrtkovo gostovanje v Litvi. Verjeten se zdi neodločen izid, ob polčasu ali pa dvojna priložnost ob koncu tekme. Lahko počakate na kartone, Votroci nadaljujejo trend ene najbolj kaznovalnih ekip v tekmovanju – v dveh krogih so zbrali že deset rumenih kartonov, enkrat več kot druga ekipa za njimi.