20 oktobra, 2024
7 Pogledi

Naš nasvet: Karlovy Vary – Pardubice: 2

20.10.2024 17:00

V nedeljskem trinajstem krogu hokejske extralige je na sporedu tudi obračun med Karlovimi Vari in Pardubicami. Obe ekipi na trenutni razpredelnici loči devet točk. V lanskih dvobojih je bil uspešnejši Dynamo, ki je izgubil le eno točko, in sicer proti Energii.

Po štirih zaporednih zmagah so domači Vary najprej padli v Hradcu s 5:1, nato pa še v Olomoucu s 3:1. Za razliko od prejšnje tekme so Zahodni Čehi v Hani prikazali dobro predstavo, vendar brez večjega poudarka pred golom. Na tekmo je vplivala prva tretjina, v kateri je Energie dvakrat zadel v nasprotnikovem power playu. V nadaljevanju tekme je bila ekipa nekoliko boljša, vendar to ni bilo dovolj za več kot en gol. Vary so letos od petih domačih tekem trikrat zmagale, dvakrat pa so ostale brez točke.

Gostujoče Pardubice so zmagale na zadnjih treh tekmah dodatne lige in se vodilnemu Litvínovu približale na točko zaostanka. V petkovem krogu je Dynamo v povratni tekmi lanskega finala play-offa doma s 4:2 premagal Trinec. Vzhodnjaki so tekmo v svojo korist odločili predvsem v drugi tretjini, ko so dosegli dva gola in nasprotnikovega vratarja zasuli z 22 poskusi na njegova vrata. Po odstopu Marka Zadine se Pardubice nekoliko izboljšujejo v igralskem in rezultatskem smislu.

Na kaj staviti:

Dynamo bo potrdil boljšo formo in večjo individualno kakovost kot Energie ter zmagal za tri točke.