Kolumbija – Urugvaj: zmagovalec Kolumbija

10 julija, 2024
14 Pogledi

Naš izbor: Kolumbija – Urugvaj: zmagovalec Kolumbija

11.07.2024 02:00

V drugem polfinalu Copa América sta se srečali ekipi z najboljšo formo na prvenstvu in ekipi, ki sta ofenzivno naravnani.

Kolumbijci so v četrtfinalu s 5:0 razbili Panamo in svoj rekord na turnirju povečali na 11:2. Kapetan James Rodríguez je prispeval pet golov in asistenc ter s tem izenačil rekord Lionela Messija za največ asistenc na turnirju. Los Cafeteros so svoj niz neporaženosti na Copi podaljšali na 27 tekem, nazadnje so izgubili februarja 2022. V polfinalu bodo tako popolni, saj se po enomesečnem suspenzu vrača obrambni ščit Jefferson Lerma.

Po drugi strani bo Urugvaj opazno oslabljen, saj je njegova obramba po četrtfinalnem spopadu z Brazilijo razpadla. V prvem polčasu se je poškodoval barcelonski stoper Araujo, desni bočni branilec Nahitan Nandez pa zaradi rdečega kartona tekme ni dokončal. Zato so bili La Celeste veseli, da se brezgolni remi ni podaljšal in je takoj sledil kazenski strel, ki so ga dobili s 4:2.

Na kaj staviti:

Urugvaj je na turnirju prejel le en zadetek, in sicer 3:1 ob koncu uvodne tekme proti Panami, a brez dveh obrambnih stebrov bo imel proti razposajeni Kolumbiji težko delo. Vstavite eno na vstopnico.