Liberec – Slavia: več kot 4,5 rumenih kartonov na tekmi

2 avgusta, 2024
11 Pogledi

Naš namig: Liberec – Slavia: več kot 4,5 rumenih kartonov na tekmi

02.08.2024 17:30

Slavijo čaka generalka pred uvodno tekmo kvalifikacij za Ligo prvakov v Libercu, kjer se praška S vedno težko znajdejo, letos pa bo še težje kot v prejšnjih sezonah.

Slovan ima z novim lastnikom Ondrejem Kanijem velike načrte, želi držati korak z najboljšimi. Tekma s Slavijo bo preizkus njegovih trenutnih sposobnosti, in to proti nasprotniku, ki še ni povsem uglašen in ima svoje težave, ki jih ne more zakriti niti nedavna domača zmaga s 4:0 nad Češkimi Budejovicami. Dinamo ni merilo uspešnosti, v Edenu ni pokazal predstave ligaških parametrov, naivno se je branil in šel proti debaklu.

Po brezglavem remiju v Uherskem Gradišču so se Slavii obrestovale spremembe v postavi, še posebej se je obrestovala postavitev Fila, ki je zadel v 9. minuti, pozitivna pa je bila tudi igra Prebsela. Vendar pa Sešiovane še vedno pesti veliko število igralcev, predvsem v obrambi, kjer manjkajo Vlček, Chaloupek, Zmrzlý, po Slovanu pa se jim je pridružil še napadalec Chytil.

Liberec je med tednom izgubil dva igralca, vratar Vliegen se je vrnil v Belgijo, hrvaški napadalec Kulenović pa je prestopil v Heracles. Slovan je dobil milijon evrov, a Kulenović se ni skladal z dinamičnim slogom igre novega trenerja Kovača, zato ga je ta odpustil. V vsakem primeru ima Kovač na vrhu omejeno izbiro.

Veteran Rabušič je že bolj v vlogi mentorja, preostali trije napadalci imajo skupaj 18 ligaških nastopov in en gol, ki ga je na zadnji domači tekmi proti Olomoucu (1:1) dosegel ganski up Nyarko. Slovan ga ni pripeljal do zmagovitega konca, po dobrem prvem polčasu je v drugem zbledel, teden prej v Karvini (3:1) je spet začel slabo in obrnil rezultat. Proti Slovanu bodo potrebovali stabilno predstavo v vseh 90 minutah.

Na kaj staviti:

Čeprav je Slavia izrazit favorit, se tekma lahko izide v obe smeri, saj so se v zadnjih treh tekmah zgodile zmaga Liberca, remi in zmaga Slavije. Vse tekme so bile ostre kot britev, saj so sodniki podelili 22 rumenih kartonov (vsaj 6 na tekmi) in dva rdeča. Pet kartonov na tekmi je v “opcijah” obeh ekip.