28 marca, 2024
20 Pogledi

Naš izbor: Lille – Lens: neodločen izid z dvojno možnostjo

29.03.2024 21:00

Sedemindvajseti krog Ligue 1 po zadnjem reprezentančnem premoru pred junijskim evropskim prvenstvom v Nemčiji uokvirjata dva velika zvezdnika. Prvi se bo odvijal na severu Francije, kjer bomo videli tradicionalni “Derby du Nord” (v prevodu Derbi severa) med Lillom in Lensom. Prva letošnja tekma se je končala z neodločenim izidom 1:1. Katera ekipa bo tokrat srečnejša in se bo približala tako želenim mestom v Ligi prvakov?

Pred dvema tednoma je Lille odigral zelo dobro tekmo na igrišču drugouvrščenega Bresta. Vendar so številne priložnosti varovanci trenerja Paula Fonseca spremenili v le en gol, ki ga je dosegel nihče drug kot Jonathan David, za katerega je bil to 80. tekmovalni gol v rdeče-belih barvah severnofrancoskega kluba. Vendar je Lille deset minut pred koncem zadel in že sedmič v tej sezoni v gosteh ostal le pri točki po remiju 1:1. V petek se “psi” vračajo na svoje priljubljeno domače igrišče, kjer so nazadnje izgubili konec septembra, od takrat pa so na trinajstih tekmah v vseh tekmovanjih ostali neporaženi (9-4-0) in v tem času kar osemkrat ohranili čisto mrežo!

Potem ko je Lens na pomembni tekmi doma premagal Brest z 1:0, je že teden dni pozneje na naslednji domači tekmi izgubil z 1:3 v gosteh pri Nici. “Sang et Or” so potopile tragične individualne napake obrambnih igralcev (Medina, Mendy in Khusanov), ki niso odločile le o omenjenem porazu, temveč tudi o padcu na šesto mesto, na katerem Lens stopa na prste Marseillu, Rennesu in Reimsu. Ekipa trenerja Francka Haiseja tako zagotovo ne bo potovala na igrišče zelo neprijetnega regionalnega tekmeca, še posebej glede na zadnjih deset tekem, odigranih v Lillu, na katerih je Lens osemkrat izgubil (1-1-8).

Na kaj staviti?

Lille velja za upravičenega favorita glede na nedavne rezultate in zelo dobro domačo statistiko. Vendar pa so tekme takoj po reprezentančnem premoru, ko ekipi večinoma nista bili skupaj, ponavadi v marsičem kočljive, zato se bom odločil za stavo na remi ob polčasu ali ob koncu tekme. Zadnji dve medsebojni tekmi v zadnjem koledarskem letu sta se končali z 1:1 in takšen rezultat v petkovem predtekmovanju ne bi bil presenetljiv. Prav tako je precej verjetno, da bodo domači po spremembi strani v svojo korist prekinili polčas.