Litvínov – Kometa Brno: Dvojna priložnost – neodločen izid

26 marca, 2024
20 Pogledi

Naš izbor: Litvínov – Kometa Brno: Dvojna priložnost – neodločen izid

26.03.2024 17:30

Pet tekem – pet zmag za gostujočo ekipo. V četrtfinalni seriji play-offa med Litvínovom in Brnom vsekakor ne velja banalno “moja hiša, moj grad”.

Kometa je po dveh domačih porazih uspela izenačiti serijo na 2:2. Prekinila je nasprotnikov niz sedmih tekem brez poraza in, kot kaže, pridobila pomembno psihološko prednost.

Na nedeljski tekmi je Brno v nabito polnem Rondoju vodil, vendar je Litvínovu v zadnji tretjini in podaljšku uspelo izenačiti ter tako dokončati preobrat na končnih 2:1. Če je na prejšnjih treh dvobojih padlo vsaj šest golov, je bilo tokrat tekmovanje skopo.

Kot postaja vse bolj očitno, je v tej seriji izjemno težko kar koli napovedati. Namizna soseda so ob koncu rednega dela sezone ločile le tri točke, zato se je na splošno pričakovalo, da bo šlo za izenačeno četrtfinalno soočenje.

Na kaj staviti:

V šesti tekmi bo težko. Litvínov ima v rokah dva namišljena meča, medtem ko ima Kometa nož na grlu. V torek bomo verjetno videli bolj previden začetek in bolj izenačeno predstavo. Tudi tokrat bi lahko odločale podrobnosti, zato se zdi dvojna možnost za remi v prvi tretjini ali po 60 minutah dobra stava. Ta napoved se je doslej obnesla na večini tekem v tej seriji.