Nizozemska – Španija: 2. polčas Nizozemska -2,5

30 julija, 2024
12 Pogledi

Naš nasvet: Nizozemska – Španija: 2. polčas Nizozemska -2,5

30.07.2024 14:00

V tretjem krogu skupinskega dela se bodo srečali stari znanci, ki so se decembra pomerili na svetovnem prvenstvu in na nedavnih olimpijskih kvalifikacijah v Španiji, kjer so se češki rokometaši zaman trudili napredovati. Nizozemci so zmagali na obeh tekmah (29:21, 27:26) in bi morali imeti prednost tudi v Parizu.

Španci so izgubili obe uvodni tekmi in bili na obeh favoriti. Olimpijske igre so odprli z uničujočim porazom 18:29 proti Braziliji, ki so jo pred tem premagali šestkrat zapored. Nato so z 21:26 izgubili proti Angoli, ki so jo tik pred turnirjem v predtekmovanju ponižali z 22:21. Težava Španije je v napadu, saj jim je le v enem polčasu uspelo doseči več kot deset golov, nato pa so v drugem polčasu proti Angoli povsem propadli v napadu in po odmoru znižali na šest golov. Opazna je odsotnost vezistke Alicie Fernández, ki se je tik pred turnirjem poškodovala.

Nizozemci imajo izkušenejšo in kakovostnejšo ekipo, ki je na zadnjih velikih tekmovanjih pokazala boljše rezultate kot Španci. Imajo štiri igralke, ki so dosegle več kot 600 reprezentančnih golov, vendar se že uveljavlja nova generacija. Za razliko od Špancev so ugnali Angolo (34:31) in odigrali razmeroma izenačeno tekmo proti gostiteljici Franciji (28:32), vendar so na splošno veliko bolj produktivni, njihova igra v napadu pa je spremenljiva.

Na kaj staviti:

Španci so se sprva držali v prvih dveh dvobojih, vendar so postopoma popustili in jasno izgubili drugi polčas (8:14, 6:12). Podobno bo tudi proti Nizozemcem.