Pegula J. – Sabalenka A.: Sabalenka / + 17,5 draguljev

7 septembra, 2024
4 Pogledi

Naš nasvet: Pegula J. – Sabalenka A.: Sabalenka / + 17,5 žetona

07.09.2024 22:00

Ženski del letošnjega odprtega prvenstva ZDA bo dosegel vrhunec s finalnim dvobojem med Američanko Jessico Pegula in Belorusinjo Aryno Sabalenko.

Pegula je nekdanja tretja igralka sveta in trenutno šesta igralka. V zadnjih tednih je hčerka milijarderja iz Buffala v odlični formi. Junija je dominirala na turnirju na travnati podlagi v Berlinu. Sredi avgusta je 30-letna Američanka zmagala na turnirju 1000 v Torontu. Svoj zmagovalni niz je nato podaljšala še na drugem turnirju WTA 1000 v Cincinnatiju. Naključje je hotelo, da jo je prav njena prihajajoča nasprotnica prikrajšala za deseto zaporedno zmago.

Na odprtem prvenstvu ZDA je bil njen najboljši rezultat doslej četrtfinale leto prej. Letos do zdaj na turnirju še ni izgubila niza. Premagala je rojakinji Rogersovo (6:4, 6:3) in Keninovo (7:6, 6:3), Španko Bouzas (6:3, 6:3), Rusinjo Šnaider (6:4, 6:2), Poljakinjo Shwiatek (6:2, 6:4) in nazadnje po preobratu Karolino Muchovo (1:6, 6:4, 6:2).

Nekdanja prva igralka sveta Sabalenka je trenutno uvrščena na drugo mesto. Je dvakratna zmagovalka turnirjev za grand slam. Letošnjo sezono je začela z zmago na odprtem prvenstvu Avstralije. Igrala je tudi v finalih v Brisbanu, Madridu in Rimu. Na zadnjih dveh turnirjih je v tekmi za naslov izgubila s prvouvrščeno igralko, Poljakinjo Shwiatek. Na zadnjem turnirju serije 1000 v Cincinnatiju se je maščevala za poraz in osvojila svoj drugi letošnji naslov. V finalu je po naključju premagala Pegulo.

V New Yorku je Sabalenka v finalu že drugo leto zapored. Lani jo je premagala še ena Američanka, Gauffova. Tako kot Pegula je tudi rojena v Minsku v New Yorku do zdaj izgubila le en niz. Zmagala je Avstralko Honovo (6:3, 6:3), Italijanko Bronzetti (6:3, 6:1), Rusinjo Aleksandrovo (2:6, 6:1, 6:2), Belgijko Mertens (6:2, 6:4), Kitajko Cheng (6:1, 6:2) in Američanko Navarro (6:3, 7:6).

Na kaj staviti:

Sabalenka, ki v tem finalu velja za veliko favoritinjo, na povratni tekmi vodi s 5:2. Kot smo že omenili, sta se igralki pred kratkim pomerili v Cincinnatiju. Pegula je takrat nizala devet zaporednih zmag, a Sabalenka, ki si je edini šibki trenutek izbrala ob samem koncu srečanja, se je veselila razmeroma gladkega zmagoslavja s 6:3 in 7:5. Američanka je prvič v finalu turnirja za grand slam, proti Muchovi pa je imela že težko delo, ko je pri 1:6 in 0:2 ubranila morda ključno točko za break. Sabalenka bo izkoristila svoje izkušnje in fizično premoč ter se veselila tretje zmage na turnirju za grand slam. Priporočamo, da kvote za njeno zmago pomešate s stavo na vsaj 18 odigranih iger. V tako velikem finalu ne moremo pričakovati popolnega debakla.