Roland Garros – moški: skupno Ruud Casper 1-2

26 maja, 2024
27 Pogledi

Naš izbor: Roland Garros – moški: skupno Ruud Casper 1-2

26.05.2024 11:15

Prihajajoči Roland Garros obeta zanimiv spektakel v moškem delu, saj si prestol želi več igralcev kot kdajkoli prej.

Carlos Alcaraz je glede na kvote največji favorit za osvojitev naslova. Tretji igralec sveta je odličen igralec na glini, zelo dober pa je tudi na drugih površinah. Vendar pa na pomemben uspeh v Parizu še vedno čaka, saj ima na svojem računu le en polfinale iz leta 2023. Tudi letos ni povsem pri vrhu, saj je aprila in maja odigral le en turnir v Madridu, kjer se je na loparju Rubleva uvrstil v četrtfinale. Enaindvajsetletnikova forma je tako malo berljiva, tako ali tako bi se moral brez večjih težav uvrstiti med najboljših osem.

Težave ima tudi njegov tekmec Novak Đoković. Trikratni zmagovalec odprtega prvenstva Francije in branilec naslova iz lanskega leta je v Monte Carlu odigral solidno in v polfinalu ugnal Ruuda, nato pa je na glini v Rimu pregorel, zato se je odločil, da bo še nekaj igral v Ženevi. V tej fazi sezone ima Đoković na svojem računu že pet porazov, kar je v primerjavi s prejšnjimi leti, ko je v celotni sezoni izgubil le osemkrat (2023, 2022) oziroma sedemkrat (2021, 2020), precej veliko.

Tudi Jannik Sinner je imel pred drugim turnirjem za grand slam v sezoni zdravstvene težave. Italijanski supertalent je sicer uspel odigrati v Monte Carlu, vendar je moral odstopiti v Madridu (poškodba kolka). Kasneje je omenil, da bo na odprtem prvenstvu Francije igral le, če bo 100-odstotno zdrav, vendar pa bo morda izpustil uvrstitev na lestvico. Trenutno ima v Parizu izkupiček 11-4, njegov najboljši dosežek doslej je bila uvrstitev v četrtfinale (2-krat).

Karte lahko premeša tudi Alexander Zverev, ki je dominiral na turnirju v Rimu. Res je, da mu v boju za trofejo ni bilo treba premagati velikih imen, po drugi strani pa sta Čilenca Tabilo in Jarry odlična igralca na glini, tudi Fritz ni lahek nasprotnik. To bo letos veljalo tudi za Zvereva, skoraj dva metra, razpon rok z loparjem in s starostjo hladnejša glava.

Na turnirju bo nastopil tudi Rafael Nadal, za katerega bo to zadnji nastop na turnirju, na katerem je dominiral 14-krat, nazadnje leta 2022. Španska legenda se je poskušala pripraviti na turnir svojega srca, vendar rezultati niso bili idealni. V Barceloni je prišel le do drugega kroga, v Madridu je v osmini finala izpadel z Lehecko, v Rimu ni mogel držati korak s Hurkačem, rezultat 1:6, 3:6 je bil takrat veliko opozorilo.

Kakorkoli že, Casper Ruud lahko upa na dobro uvrstitev. Norveški teniški igralec se je dvakrat zapored uvrstil v finale odprtega prvenstva Francije, vendar je obakrat v treh nizih izgubil proti velikanom svetovnega tenisa (Đoković, Nadal). Tudi letos bi moral biti Severnjak sposoben premagati največje favorite, saj je dominiral na antuki v Barceloni, kjer mu je uspelo premagati še enega elitnega igralca antuke Tsitsipasa. Ruud bo znova črni konj turnirja in zlahka lahko razmišlja o tretjem zaporednem finalu.

Na kaj staviti:

Ruud se je dvakrat zapored uvrstil v finale Roland Garrosa, letos pa je v dobri formi tudi na glini. Norvežan bo črni konj turnirja in bi se lahko ponovno uvrstil v finale.