Shamrock – Vikingur Reykjavík: manj kot 2,5 gola na tekmi

15 julija, 2024
12 Pogledi

Naš nasvet: Shamrock – Vikingur Reykjavík: manj kot 2,5 gola na tekmi

16.07.2024 21:00

Izid povratne tekme bo zelo zanimiv za Sparto Prago, vendar se češkemu prvaku, ne glede na to, katera ekipa bo napredovala, tega ni treba bati.

Uvodna tekma na Islandiji se je končala z 0:0, enak rezultat pa je bil tudi pri neposrednih strelih na gol. Vikingur je bil ves čas tekme v izraziti prednosti (73-odstotna posest žoge v obeh polčasih), vendar jim ni pomagal niti power play, ki so ga igrali po izključitvi srednjega napadalca Nugenta v 81. minuti, in 17 kotov brez primere. Dejstvo, da doma ni zmagal, je zanj slaba novica. Ko v pokalnih tekmovanjih zapusti otok, je polomija. Na dvanajstih tekmah v gosteh je dosegel dva remija in deset porazov.

Vendar pa na Irskem gostje niso brez možnosti. Lani je takratni islandski prvak Breidablik v uvodnem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov na Shamrockovem terenu zmagal z 1:0 (2:1 v domači dvorani), na splošno pa Shamrock v evropskih pokalih na štirih zaporednih domačih tekmah ni prejel zadetka, čeprav so bila poleg Breidablika njegov nasprotnik moštva iz nogometnih držav (Molde 0:2, Djurgården 0:0, Ferencváros 0:2).

Na kaj staviti:

Odvetna tekma je odprta pri rezultatu 0:0, zlahka bi se lahko znova končala z neodločenim izidom. Na tekmi ne bosta padla več kot dva gola.