Škotska – Portugalska: Cristiano Ronaldo dosegel zadetek/UN

15 oktobra, 2024
8 Pogledi

Naš izbor: Škotska – Portugalska: Cristiano Ronaldo zadel/UN

15.11.2024 20:45

Potem ko je v solzah zapustil letošnji poletni Euro, ne da bi dosegel en sam gol, se je zdelo, da se bo pri 39 letih nad Cristianom Ronaldom zaprla voda. Toda portugalski nogometni idol je v Ligi narodov vstal od mrtvih in zadel v vseh treh dvobojih. Vsi trije goli so bili zmagovalni.

Portugalska je doma premagala Hrvaško in Škotsko z 2:1, v soboto pa je zmagala tudi na Poljskem s 3:1. Ronaldo je dosegel svoj 133. gol v reprezentančnem dresu in zadel tudi prečko. Tudi po Ronaldovem debaklu na Euru, kjer je celo podaril kazen, mu trener Roberto Martínez še naprej zaupa, čeprav ga ne pušča več na igrišču vseh 90 minut. Proti Škotski je prišel na igrišče po odmoru, na Poljskem pa je bil umaknjen po uri igre. Ronaldo lahko zaradi tega varčuje z močmi, vsekakor pa ga ne bi smelo manjkati v začetni postavi za torkovo tekmo na Hampden Parku.

Škoti so po treh tekmah brez ene same točke na dnu skupine, čeprav so na vseh treh tekmah dosegli zadetek. Preprosto jim ne uspeva v končnici. Doma proti Poljski (2:3) so tretji gol dobili v 90.+7 minuti iz kazenskega strela, Ronaldo je zadel v 88. minuti, v soboto na Hrvaškem (1:2) pa so do 70. minute držali neodločen rezultat in simpatično predstavo spremenili v le en gol.

Na kaj staviti:

Kvote za zmago Portugalcev niso osupljive, vendar v kombinaciji z dejstvom, da se bo Ronaldo ponovno uveljavil, že ponujajo bolj zanimivo oceno. Na strelca golov lahko stavite tudi v samostojni stavi.