Swiatek I. – Kalinskaya A.: Swiatek I/-20,5 draguljev

23 februarja, 2024
27 Pogledi

Naš nasvet: Swiatek I. – Kalinskaya A.: Swiatek I/-20,5 gemu

23.02.2024 16:00

Poljska teniška igralka Iga Swiatek, ki je prejšnji teden v Dohi brez izgubljenega niza prišla do naslova, nadaljuje svoj zmagovalni niz tudi v Dubaju. V treh tekmah ni izgubila niza, najbolj izenačen dvoboj pa je odigrala proti Sloane Stephens, ki jo je premagala dvakrat s 6:4.

V naslednjem krogu se bo prva igralka sveta pomerila z Anno Kalinsko, ki se je morala v Dubaju kvalificirati in jo čaka sedmi dvoboj v osmih dneh.

Kalinska je v zelo dobri formi, kar je potrdila v tekmi osmine finala proti upu Jeleni Ostapenko in v četrtfinalu proti tretji igralki sveta Cori Gauff. Američanko je premagala po preobratu v treh nizih, s Shwiatekovo pa bo igrala prvič v karieri, vendar je glede na svojo formo velika favoritinja.

Na kaj staviti:

Shwiatekova ima priložnost, da v Dubaju osvoji svojo drugo letošnjo zmago 1000 in si priigra precejšnjo prednost pred Aryno Sabalenko, ki je senzacionalno izgubila svoj prvi dvoboj v Dubaju. Poljakinja bo proti Kalinski potrdila, da je za vedno pozabila na neprijeten začetek sezone in poraz v tretjem krogu odprtega prvenstva Avstralije. Zmagala bo v dveh nizih in ne bo odigrala več kot 20 iger.