Udinese – Napoli: obe ekipi sta dosegli zadetek

6 maja, 2024
23 Pogledi

Naš namig: Udinese – Napoli: obe ekipi bosta dosegli zadetek

06.05.2024 20:45

Trenerja Udineseja Fabia Cannavara, ki je rojen in je potomec Neaplja, čaka zelo zanimiv dvoboj na eni od njegovih prvih tekem na klopi prvoligaške ekipe. Njegovi varovanci pa ta krog začenjajo v coni izpada z izgubo dveh točk po hudem boju v zadnjem krogu na terenu četrtouvrščene Bologne (1:1). Tudi Napoli je doma remiziral z AS Romo (2:2), vendar gre v ta krog z devetega mesta in njegovo sodelovanje v pokalih prihodnje leto ostaja zelo negotovo.

Udineseju v tej sezoni doma sploh ne gre dobro in je tu doslej zmagal le na eni tekmi. Poleg tega je tu izgubil zadnje trikrat, vključno s tekmo proti AS Romi, katere zadnjih 20 minut je igral prejšnji četrtek (1:2). Težava je predvsem v obrambi, saj je Udinese na 12 od zadnjih 14 tekem tukaj vedno uspel doseči vsaj en gol.

Zadnja gostujoča predstava se je Napoliju hudo ponesrečila, ko je izgubil proti borbenemu Empoliju, in takšnemu scenariju se bo želel izogniti tudi v Udinah. Vendar je Napoli zmagal le na dveh od prejšnjih 12 tekmovalnih tekem v gosteh (2-3-7) in gostovanja pri nasprotnikih v tej sezoni nikakor niso zastrašujoča. V zadnjih štirih primerih, ko so gostovali doma, so izgubili ob polčasu.

Na kaj staviti:

Poraz z 0:1 v Empoliju je bila prva zaporedna tekma za Napoli, na kateri obe ekipi po petih tekmah v gosteh nista dosegli zadetka. Stava na zmago obeh ekip je bila uspešna tudi na štirih od zadnjih petih domačih tekem Udineseja, prav tako pa je držala v štirih zaporednih dvobojih.